ÜRÜNLER

ÜRÜN KATEGORİLERİ

JP Booster

Ürünler · Grundfos Ürünleri · Domestik Bina Hizmetleri · Su Temini

JP Booster

JP, kendinden emişli ve tek kademeli bir santrifüj pompadır. Pompa gövdesinde eksenel emme ağzı ve G 1 ya da Rp 1 radyal basma ağzı bulunur. Kendinden emiş özelliğinden maksimum düzeyde yararlanmak için pompaya kılavuz kanatları bulunduran bir ejektör entegre edilmiştir.

JP pompalar, iki tür malzemeden üretilir.

Malzeme türü A: Tek bir ünite halindeki kapak, motor ayağı ve şase. Pompa kolu çapraz takılır. Her iki parça da kompozit malzemeden üretilir.

Malzeme türü B: Ayrı parçalar halinde düzenlenen paslanmaz çelik kapak, alüminyum motor ayağı ve paslanmaz çelik şase.

Pompa, dayanıklı tasarımı sayesinde sabit kuruluma uygundur. İhtiyaca göre özelleştirilebilen kompozit malzemeden pompa kolu uzunlamasına takılır.

Pompa, doğrudan  fan soğutmalı asenkron bir Grundfos motora bağlanır. Motorun gücü, pompa performansına göre adapte edilir. Tek fazlı motorlara termik şalter entegre edildiği için ayrıca bir motor korumasına gerek duyulmaz. Üç fazlı motorlarda harici motor korumasına ihtiyaç vardır.

Uygulamalar

Uzun yıllar sorunsuz çalışacak şekilde tasarlanan küçük ve işlevsel Grundfos jet pompalar; ev, bahçe ve hobi uygulamalarında, tarımda, bahçe bitkilerinde ve küçük ölçekli hizmet sektörlerinde ihtiyaç duyulan su temin ve transfer işlemlerini yerine getirir. JP pompa, basınç kontrolörü veya tankı ile birlikte kullanıldığında küçük ölçekli su temin sistemleri için idealdir.

Özellikler ve avantajlar

  • Kendinden emiş özelliği vardır.
  • Sıvıda hava cepleri oluştuğunda bile istikrarlı çalışmasını bozmaz.
  • Küçük ölçekli su temin sistemleri için idealdir.
  • Kompakt ve kullanışlı bir tasarıma sahiptir.