ÜRÜNLER

ÜRÜN KATEGORİLERİ

Unilift AP

Ürünler · Grundfos Ürünleri · Biyoyakıt · Atık Su

Unilift AP

Unilift AP ve Unilift AP Basic serisi, geçici/taşınabilir ve desteksiz kalıcı kurulumun her ikisine de uygun olarak tasarlanmış dalgıç tipte drenaj pompalarıdır. Tek kademeli bu pompalar genellikle paslanmaz çelikten üretilir. Ürünlerin tek veya üç fazlı versiyonları mevcuttur; güç kaynağı olarak 50 ya da 60 Hz seçenekleri sunar.

Ürün ismindeki sayı (AP12 gibi) pompadan geçebilecek küresel madde büyüklüğünü belirtir.

Unilift AP ve AP Basic pompaların hepsinde şebeke elektriğine bağlantı sağlayan bir fiş bulunur.

Unilift AP, yarı açık çark (AP12) veya vorteks çark (AP35 ve AP50) kullanılarak tasarlanmış tek kademeli bir pompadır.  Unilift AP pompalarda,  çalışma sırasında soğutma işlevi gören paslanmaz çelik kovan bulunur. Tabandaki filtre, pompa için tasarlanandan daha büyük katıların pompaya girmesini engeller. Filtre, pompa gövdesine takılıdır. Unilift AP serisini,  şamandıralı şalterle veya şamandıralı şalter olmadan otomatik ya da manuel modda çalıştırmak mümkündür. Ürün tanımlamasında ”A” bulunan pompalara şamandıralı şalter takılmıştır. 3 fazla versiyonlarda, şamandıralı şaltere bağlı ekstra bir yol verme kutusu bulunmaktadır. Güç çıkışı pompanın üst kısmındadır ve Rp 1 1/2 ile Rp 2 arasındaki boyutlarda sunulur.

Geri akışı engellemek için güç çıkışına isteğe bağlı bir çekvalf takılabilir.

 

Unilift AP Basic pompalar, vorteks çarklı tek kademeli çözümlerdir (AP35B, AP50B). Tüm Unilift AP Basic serisi, paslanmaz çelikten üretilir ve kompozit şaseye sahiptir. Şase üzerine desteksiz veya otomatik kaplinle monte edilen bu pompalar, daldırılmış olarak çalıştırılır. Pompa girişi, büyük katıların pompaya girmesini engelleyecek şekilde tasarlanmıştır. Şase, pompa gövdesinin üstündeki kompozit halka altına gizlenen dört adet klipsle bağlanır. Halka, klipslere kir yapışmasını önler. Unilift AP serisini,  şamandıralı şalterle veya şamandıralı şalter olmadan otomatik ya da manuel modaa çalıştırmak mümkündür. Ürün tanımlamasında ”A” bulunan pompalara şamandıralı şalter takılmıştır. Çıkış, pompanın yan kısmındadır ve R 2 boyutunda sunulur.

 

Uygulamalar

 • Bahçe bitkileri uygulamalarından gelen su ve yağmur suyu,
 • Nehir ve göl suları,
 • Drenaj ve sel suyu,
 • Konteyer, havuz, tank vs. doldurma/boşaltma suyu,
 • Duşlardan, çamaşır makinelerinden ve kanalizasyon seviyesi altındaki atık su borularından kaynaklanan pis su,
 • Havuz suyu,
 • Drenaj kanalı suyu,
 • Yer altı suyu (drenaj uygulamaları),
 • Foseptik ve çamur arıtma sistemlerinden gelen domestik pis su,
 • Hafif sanayi uygulamalarından, çamaşırhanelerden vs. gelen lif içerikli sıvılar,
 • Viyadüklerden, yer altı geçitlerinden vb. gelen pis sular,
 • Garajlardaki su serpme sistemlerinden gelen drenaj suyu.

 

Özellikler ve avantajlar

Unilift AP, kalıcı veya geçici desteksiz kuruluma uygundur. Parçaların çoğu paslanmaz çelikten üretilmektedir. Fişle sağlanan kablo bağlantısı mevcuttur. Hem otomatik hem de manuel modda çalıştırılabilir.  Tek fazlı versiyonlara termik şalter entegre edilir.