ÜRÜNLER

ÜRÜN KATEGORİLERİ

CR,CRE,CRN,CRNE,CRI,CRIE,CRT,CRTE

Ürünler · Grundfos Ürünleri · Biyoyakıt · Su Temini

CR,CRE,CRN,CRNE,CRI,CRIE,CRT,CRTE

Hemen her endüstriyel uygulamaya cevap verecek şekilde tasarlanan temel CR pompa serisi, pompa çözümleri piyasasına en geniş ürün yelpazesini sunar. Grundfos’un 1972 yılında üretmeye başladığı çok kademeli in-Line tipteki bu pompaların piyasaya çok sayıda benzeri sürülmektedir. Fakat, son nesil CR pompalar kırk yıl sonra bile kanıtlanmış verimliliği, güvenilir performansı ve uyumluluğuyla en mantıklı seçim olarak farkını ortaya koymaktadır.

Temel CR pompa serisinde dört farklı malzeme kullanılmıştır: demir döküm, korozyona dayanıklı farklı iki sınıf paslanmaz çelik ve tam titanyum. 50 bara kadar basınç üretimi ve 13 farklı debi kapasitesi sunması dışında çeşitli salmastra ve kauçuk malzemelerden yapılmış versiyonları mevcuttur. Modüler tasarım sayesinde hemen her uygulamadaki ihtiyaçları karşılayan, zorlu sıvıları etkili bir şekilde transfer edebilen ve en çetin çalışma koşulları altında yüksek performans sunan bir versiyon seçmeniz mümkündür.

Uluslararası çalışmaların* bulgularına göre, uzun vadede mümkün olan en yüksek enerji tasarrufunun yolu sistem tasarımının ve kontrol mekanizmasının optimizasyonundan geçmektedir. Bu nedenle Grundfos iSOLUTIONS (akıllı çözümler) yaklaşımı, pompaları tek başına değil sistemleri ve uygulamalarıyla bir bütün olarak ele alır. Seçtiğiniz Grunfos ürünü bu sayede kullanım ömrü boyunca eşsiz bir çalışma güvenilirliği sunar.

Uygulamalar

Zor sıvılara veya zorlu çalışma koşullarına karşı hassas olan pompa parçaları kullanılacakları uygulamaya göre optimize edilebilir ve farklı ihtiyaçlara uygun tasarlanabilir. Bu uygulamaların başlıcaları: proses suyu sistemleri, hijyenik yıkama ve temizleme sistemleri, deniz suyu sistemleri, alkali ve asit transferi, kazan besleme ve yüksek, düşük ya da sık değişen sıcaklara karşı sıcaklık kontrolü sağlayan uygulamalardır.

Alan darlığı, deprem riski, yüksek rakım veya belgelendirme gibi çeşitli sıkıntılarınız olabilir. CR serisi, bunları ve daha fazlasını sorun olmaktan çıkaran çözümlerdir.

 

Özellikler ve avantajlar

  • Kırk yıllık Grundfos testleri ve çalışmalarına dayanan kalite ve güvenilirlik
  • Hemen her ihtiyacı karşılamak üzere çok sayıda farklı yolla birleştirilebilen korozyona dayanıklı pompa modülleri
  • Yerden tasarruf ettiren modern tasarım
  • Çok devirli çalışma ve optimum pompa performansı sunmak üzere geliştirilmiş entegre frekans konvertörlü Grundfos MGE motor
    • Normalin çok üstünde yüksek basınç ve sıcaklık ya da agresif, aşındırıcı, tehlikeli, katılaştırıcı veya yanıcı sıvıların üzerinden başarıyla gelen özel pompa çözümleri