ÜRÜNLER

ÜRÜN KATEGORİLERİ

DMX

Ürünler · Grundfos Ürünleri · Atık Su Arıtma · Biyolojik Arıtma

DMX

Grundfos DMX serisi, dozaj uygulamalarındaki başarısını dünya çapında ispatlamıştır. Bu pompalar, diyafram teknolojisinin temel alındığı dayanıklı tasarımı ve yüksek kaliteli motorlarıyla bakım ihtiyacını asgari seviyede tutar; birçok dozaj uygulamasında en iyi sonuçları verir.  Çok amaçlı DMX serisi, geniş bir debi aralığı ile farklı boyutlarda dozlama kafaları, çok sayıda malzeme ve aksesuar seçeneği sunar.

Her zaman doğru dozlama

Diyafram tasarım sayesinde dozaj debisindeki değişim ± %1.5'in, doğrusallık sapması da %4'ün üstüne asla çıkmaz. Böylece kimyasallar, yüksek hassasiyetle tam gerektiği miktarda dozlanır.

Sorunsuz ve düşük titreşimli dozlama

DMX serisini oluşturan gelişmiş tahrik teknolojisi ve dişli kinematiği, basınç pikleri yaratmadan sorunsuz ve düşük titreşimli dozlama sağlar. Bu sayede, boru ve valf gibi parçalar üzerinde oluşan gerilim azalır ve tüm sistemin bakım periyotları daha seyrek aralıklarla düzenlenir.

Uygulama ihtiyaçlarını karşılayan motorlar

Çok amaçlı DMX serisinde, belirli özellikteki motorların kullanıldığı uygulamalar için 50 Hz, 60 Hz, 100 Hz frekanslarında (Değişken Frekans Sürücülü) yüksek kaliteli motorlar ve gerekli durumlar için EX sınıfı veya ATEX sertifikalı motorlar mevcuttur.

Sıvıyla temas eden parçalar ve gövde için mükemmel malzeme seçimi

Küçük DMX modellerde bulunan plastik gövdeler, birçok uygulama için gerekli koruma ve kimyasal direnç sağlar. Büyük modellerde ise epoksi kaplamalı, alüminyum dökümden dayanıklı gövdeler tasarlanarak, tüm uygulama ihtiyaçlarına cevap verilmesi sağlanmıştır. Yatırım maliyetleri ve yedek parçaların işletme maliyetleri, uzun yıllar düşük seviyede seyreder. Dozaj kafaları, valfler ve aksesuarlar için sunulan geniş malzeme seçeneği arasından, dozlanan kimyasala tam dayanımlı ürünü seçmeniz zor olmayacaktır. Sıvıya temas eden tüm parçaların, kullanılan kimyasallara dayanıklı olması gerekir. Diyafram, NBR ve PTFE malzemelerinden üretilmektedir.

Kompak tasarımla gelen tasarruf

DMX pompalar için 12 farklı boyutta dozlama kafası mevcutur. Titizlikle yürütülen tasarım süreci sonunda oldukça kompakt bir seri ortaya çıkmıştır. Malzeme masraflarının azalmasını sağlayan bu kompaktlık, ayrıca, dar alanlarda yan yana birkaç pompa yerleştirilmesine de imkan verir.  Çift gövdeli versiyonlar (DMX 226 ve 227), dar alanları değerlendirmenin veya iki farklı kimyasalı dozlamanın en tasarruflu yollarından biridir. Çift gövdeli versiyonlarda bulunan ek kapasiteyi, tek bir kimyasal madde için yüksek miktarlarda debi elde etmek amacıyla da kullanabilirsiniz.

Aksesuarlar tüm sistemin kusursuz çalışmasını sağlar

DMX serisine özel olarak tasarlanan çeşitli aksesuarlar, performansı optimize etmeye yardımcı olur.  Bunlardan bazıları; AR kontrol elektronik sistemi (çoklayıcı ve bölücü işlevli kontak sinyal kontrolü, ekran ve tuş takımı aracılığıyla 4-20 mA kontrol veya strok frekans kontrolü, düşük seviye/boş sinyali), entegre tahliye valfi, dozaj kontrolörü, diyafram sızıntı tespiti, otomatik strok boyu ayarı için servo motor, Değişken Frekans Sürücülü (VFD) PTC motorlar şeklindedir.  Ayrıca, basınç yükleme valfleri ve titireşim sönümleyiciler gibi sistem parçaları da temin etmekteyiz.

Uygulamalar

DMX serisi; dezenfeksiyon, koagülasyon, flokülasyon, çöktürme vb. amaçlarla aşağıdaki uygulamalarda kullanılır:

  • İçme suyu arıtma
  • Atık su arıtma
  • Kağıt hamuru ve kağıt endüstrisi
  • Tekstil endüstrisi
  • Temizleme suyu arıtma
  • Gıda ve içecek endüstrisi, mandıralar
  • Soğutma kulesi suyunun arıtılması
  • Düşük basınçlı kazan besleme suyunun arıtılması.