ÜRÜNLER

ÜRÜN KATEGORİLERİ

DMH

Ürünler · Grundfos Ürünleri · Atık Su Arıtma · Biyolojik Arıtma

DMH

DMH hidrolik pistonlu diyaframlı dozaj pompaları, 0.15 l/s - 2 x 1500 l/s arasında debi kapasitesine ve 4 - 200 bar arası basınç aralığına sahiptir.

Genel

Grundfos DMH serisi, proses mühendisliği gibi güvenilir dozlama ve yüksek basınç kapasitesi gerektiren uygulamalarda son derece güçlü ve istikrarlı bir çalışma sergiler. DMH 28x, 50 - 200 bar arasındaki yüksek basınçlı uygulamalar için özel olarak tasarlanmıştır. Son derece kullanışlı olan seri, geniş bir debi aralığı ile farklı boyutlarda dozlama kafaları, çok sayıda malzeme ve aksesuar seçeneği sunar. Dünya genelindeki müşterilerimiz, DMH pompaların uzun yıllar sorunsuz çalışmasının rahatlığını yaşar.

Her zaman doğru dozlama

DMH pompalar, dozlama hassasiyeti ve doğruluğu açısından yüksek standartlara sahiptir ve değerlerin tam olarak tekrarlanabilmesini sağlar. DMH25x için dozlama debisi dalgalanması, %10-100 kontrol aralığında < ± %1.5; doğrusallık sapması ise tam ölçek değerinin ± %2'sidir. DMH28x için dozlama debisi dalgalanması, %10-100 kontrol aralığında < ± %1.0; doğrusallık sapması ise tam ölçek değerinin ± %1'idir.

Sorunsuz ve düşük titreşimli dozlama

DMH serisini oluşturan gelişmiş tahrik teknolojisi ve dişli kinematiği, basınç pikleri yaratmadan sorunsuz ve düşük titreşimli dozlama sağlar. Bu sayede, boru ve valf gibi parçalar üzerinde oluşan gerilim azalır ve tüm sistemin bakım periyotları daha seyrek aralıklarla düzenlenir.

Uygulama ihtiyaçlarını karşılayan motorlar

DMH serisinde, belirli özellikteki motorların kullanıldığı uygulamalar için 50 Hz, 60 Hz, 100 Hz frekanslarında (Değişken Frekans Tahrikli) yüksek kaliteli motorlar ve gerekli durumlar için EX sınıfı veya ATEX sertifikalı motorlar mevcuttur.

Sıvıyla temas eden parçalar ve gövde için mükemmel malzeme seçimi

DMH serisi için epoksi kaplamalı, alüminyum dökümden (API 675 gerekiyorsa, gri demir döküm) dayanıklı gövdeler tasarlanarak, tüm uygulama ihtiyaçlarına cevap verilmesi sağlanmıştır. Yatırım maliyetleri ve yedek parçaların işletme maliyetleri, uzun yıllar düşük seviyede seyreder. Dozaj kafaları, valfler ve aksesuarlar için sunulan geniş malzeme seçeneği arasından, dozlanan kimyasala tam dayanımlı ürünü seçmeniz zor olmayacaktır. Sıvıya temas eden tüm parçaların, kullanılan kimyasallara dayanıklı olması gerekir. Diyafram tamamen PTFE'den üretilmektedir.

Güvenli ve sorunsuz çalışma

Seri olarak entegre edilmiş basınç tahliye vafi ve aktif diyafram koruma sistemi (AMS), basma hattının bloke olması halinde pompayı ve tüm sistemi yüksek basınca karşı korur. Ayrıca pompadaki gaz tahliye valfi, pompanın, kurulumun ve tüm prosesin yüksek işlevsel güvenliğe sahip olmasını sağlar. DMH pompalar, alüminyum muhafaza ve piston diyafram teknolojisi sayesinde uzun çalışma ömrüne ve servis aralıklarına sahiptir.

Onaylar ve sertifikalar

Potansiyel olarak patlayıcı alanlar için EX sınıfı veya ATEX onaylı motorlar ve pompalar sunuyoruz. Petrokimya alanındaki uygulamalar için DMH dozlama pompalarımızın API 675 sertifikalı özel versiyonlarını temin ediyoruz.

Farklı pompa konfigürasyonları ve uygulama esnekliği

Gereksinimleri karşılayan farklı ürün konfigürasyonları mevcuttur: Esnek debi kontrol konsepti - elektrikli servo motorla manuel veya otomatik strok uzunluğu ayarı. Arıza göstergeli çift diyafram veya elektrik ısıtmalı özel dozlama kafaları takılmış pompalar.

Pompa serisinin uygulama alanı, tamamen PTFE'den dozlama diyaframı sayesinde oldukça geniştir. Sıvıyla temas eden parçalar, hemen her dozlama işlemine uygun malzeme kombinasyonlarıyla sunulur. Seçenekler arasından dozlama prosesinizin koşullarına en uygun konfigürasyonu seçebilirsiniz.

Zorlu uygulama alanlarına hazır

Elektrik santralleri

Elektrik santrallerinde yürütülen prosesler sırasında kimyasalların dozlanması:

 • Kazan besleme suyu, soğutma suyunun ve proses suyunun arıtılması (işlenmemiş suyu saflaştırma, iyon değiştiriciler için kimyasallar, su arıtma takviyesi, atık su nötralizasyonu).
 • (Kazan besleme suyu gibi) yüksek basınçlı alanlarda  amonyak, hidrazin, fosfat dozlama.

Petrokimya/petrol ve gaz endüstrisi, rafineri

Petrol ve gaz üretim alanlarının çevresindeki (sondaj deliği ve platform harici) proseslerde kimyasalların dozlanması:

 • Temizleme suyu ve proses suyunun işlenmesi için kimyasalların dozlanması
 • Petrol boru hatlarında yağlayıcı olarak parafin dozlanması
 • Petrol boru hatlarını korumak için inhibitör ve korozyon önleyici kimyasalların dozlanması
 • Katkı maddeleri ve katalizörlerin dozlanması
 • Sızıntılarak karşı güvenlik önlemi olarak gaz kokulandırma

Proses ve içme suyunun arıtılması

 • Zorlu koşullar (sıcak iklim, çöl, dış ortam kurulumları)
 • Yüksek debi ve basınç değerleri

EX bölgeler

 • ATEX Direktifi (94/9/EC), Grup II, kategori 2 (bölge 1/21)
 • ATEX Direktfi (94/9/EC), Grup II, kategori 3 (bölge 2/22)

Yanıcı sıvıların dozlanması

 • Atık su arıtmada alkol veya metanol dozlanması
 • Makine mühendisliği ve havaalanları için kerosen ile petrolün temizlenmesi
 • Etanol ve metanolün dozlanması
 • Et ve ekmek ambalajlama prosesinde dezenfeksiyon amaçlı kullanılan gıda saflığındaki alkolün dozlanması