ÜRÜNLER

ÜRÜN KATEGORİLERİ

Dijital dozlama, DME

Ürünler · Grundfos Ürünleri · Atık Su Arıtma · Biyolojik Arıtma

Dijital dozlama, DME

Grundfos DME Dijital Dozaj pompalar, mükemmel dozlama hassasiyeti ile kullanım kolaylığını bir araya getirir ve sadece birkaç versiyonuyla 60 l/h'den 940 l/h'ye kadar büyük miktarlarda dozlama yapar.

Dijital Dozlama

Step motor/EC sürücüler, strok hızının etkili bir şekilde kontrol edilmesini ve doğru strok hızının belirlenmesini sağlar. Her basınç strokunun süresi, debi ayarına göre değişir. Emiş strok süresi her zaman sabittir, ancak kavitasyon önleme işlevi kullanılarak bu süre uzatılabilir ve ihtiyaca uygun hale getirilebilir. Bu şekildeki emme, tam strok hacmiyle birlikte gerçekleşir. Böylece, gaz boşaltma akışkanının sorunsuz transferi ve uzun emme hatlarına ihtiyaç duyan kurulumlar için önemli olan iki faktör -kesintisiz dozlama ve dozaj sisteminde düşük titreşim- elde edilir.

DME pompalar, güvenilirliğiyle takdir toplayan daha küçük boyuttaki Dijital Dozaj pompa serisinin tüm avantajlarına sahiptir ve dozlamayı hiç olmadığı kadar kolay bir işleme dönüştürür.

Hassas ve kolay ayar

Kullanıcı, dozaj sıvısını tam miktarında basması için pompayı kolayca kurup gerekli ayarları yapabilir. Pompa ayarı, ekranda doğrudan ml/h veya l/h, pals veya dozlama miktarı olarak görüntülenir. Çalışma modu, simgeler kullanılarak kolayca tanımlanabilir.

Ölçüm aralığı 1: 800

Sıradan çözümlere kıyasla on kat daha yüksek ölçüm aralığı sunan DME Dijital Dozaj pompaları, esneklikte ve dozlama doğruluğunda en üst seviyeye ulaşır.

Maksimum hızın %75, %50 veya %25'ine ayarlananan emme stroku, ilk çalıştırmanın optimum koşullarda gerçekleşmesini ve en zor akışkanların bile transfer edilmesini sağlar.

Benzersiz teknoloji

Pompalardaki benzersiz sürücü teknolojisi ve mikroişlemci kontrolü, viskozitesi yüksek akışkanların veya gaz arıtma akışkanlarının bile güvenilir bir hassasiyetle ve düşük titreşimle dozlanmasını sağlar. DME kapasitesinin düzenlenmesinde konvansiyonel strok boyu ayarı kullanılmaz; bunun için basma stroku sırasındaki motor hızını otomatik ayarlama işlevi ve sabit emme strok hızı devreye girer. Böylece, optimum koşullarda eşit dağılımlı bir karıştırma işlemi yapılmış olur.

Veri yolu iletişimi

Pompalarda bulunan Profibus arayüzü; kalite kontrolü, önleyici bakım ve referans noktaları için kullanılacak performans verileri ile durum bilgilerini temin eder.

Aşırı yük koruması

Entegre aşırı yük koruması, pompanın karşı basıncını izler ve yüksek basınç yüklerine karşı pompayı korur.

Anahtarlamalı güç kaynağı

Anahtarlamalı güç kaynağı, Grundfos DME Dijital Dozaj pompaların dünya genelinde 100-240 VAC – 50/60 Hz aralığında kullanılabilmesini sağlar.

Malzeme seçenekleri

DME pompaların dozlama kafaları için paslanmaz çelik, PVDF ve çevre dostu, düşük maliyetli polipropilen kullanılır.

Prosesler:

Biyosit ve kimyasalların, konveyör bant yağının, çeşitli asitlerin, alkali çözeltilerinin, flokülasyon ve koagülasyon maddelerinin, farklı viskozitelere sahip katyonik ve anyonik polimerlerin, çöktürücü maddelerin ve dezenfektanların dozlanması ile CIP uygulamaları.

Uygulamalar

  • Kağıt hamuru ve kağıt endüstrisi
  • Tekstil endüstrisi
  • Gıda ve içecek endüstrisi
  • Endüstriyel proses suyu ile atık suyun arıtılması
  • İçme suyunun arıtılması.

Özellikler ve Avantajlar

  • Dijital Dozlama
  • Oran 1: 800
  • Yüksek hassasiyet, benzersiz teknoloji
  • Viskozitesi yüksek sıvıların dozlanması
  • Dayanıklı ve güvenilir çalışma.